Protipožární hasící koule Firexball

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Možnosti doručení
Kód: 30054
539 Kč
Protipožární hasící koule Firexball
Neohodnoceno
firebal
Akce Novinka Tip Výprodej

Protipožární hasící koule Firexball

Protipožární koule Firexball s designem firmy Signus Corporation USA je nejvyspělejším typem s dvojím použitím. Jednak jako automatické stabílní hasicí zařízení (instalací na stojanku a také jako ruční protředek hašení (vhozením do ohně). Při vzniku požáru a zahřátí ohněm dojde i v místnostech bez dozoru osob k mžikovému rozptylu a automaticky pokryje vrstvou hasicího prášku s vysokou účinností a uhasí požár stejně jako při vhození do ohniska požáru. Hasicí zařízení, které zcela mění taktiku a účinnost hašení.

Použití:
Aktivní: vhodit hasicí kouli do ohně - v případě zpozorování požáru vhoďte nebo zakutálejte kouli do ohně. Hasicí koule se v ohni aktivuje do 3 vteřin, vydá hlasitý zvukový signál pro upozornění a hasicí směs je rozprášena na požár. Není potřeba být blízko požáru ani speciální školení a znalosti.

Pasivní: postavit na samoaktivační držák - jedna z ohromných výhod hasicí koule je automatická aktivace hašení v případě požáru, u něhož není nikdo přítomen. Pokud je umístěna na vhodné místo s vysokým rizikem vzniku požáru, aktivuje se hašení automaticky po dosažení potřebné teploty a uhasí požár.

Výhody hasicí koule Firexball:

 • Snadné použití
 • Žádné školení, žádné pohyblivé nebo mechanické součásti.
 • Kompaktní a lehký
 • Průměr koule 147 mm a hmotnost 1,3 kg jsou velmi kompaktní a snadno se skladují nebo přepravují

  Automatická aktivace
  Firexball se aktivuje i v prostoru bez osob. Monitoruje 24 hodin.

  Funkce alarmu
  Těsně před rozptýlením prášku vyzařuje zvuk 120 dBA. Tato hodnota nepřekračuje mezní hodnoty stanovené pro fyzikální látky odborníky a lze použít pro evakuační požární poplachy.

  Zvýšená bezpečnost pro uživatele
  K hašení není třeba přibližovat se k základně plamenů. Hodit kouli z povzdálí umí i dítě. Není potřeba se přibližovat k požáru a riskovat otravu zplodinami nebo popálením. Lze vhodit i dveřmi a oknem. V případě použití na rozvinutý požár významně sníží teplotu a plameny, je poté možno se přiblížit s dalšími ručními hasicími přístroji.

  Falešné poplachy vyloučeny
  Koule Firexball se neaktivuje bez přítomnosti požáru.

  Estetika a možnosti umístění
  Vyjímečný design se hodí do každého interiéru a snadná instalace na stůl nebo zavěšení na zeď díky kovové opěrce

  Žádná údržba
  Doporučená životnost produktu je 10 let, bez kontrol nebo tlakových zkoušek, které u hasicích přístrojů převyšují jejich pořizovací cenu.

  Respektuje životní prostředí
  Neznečišťuje životní prostředí. Hasivo použité ve Firexball se skládá z biologicky odbouratelných hasiv.

  Bezpečnost
  Při aktivaci koule nevzniká nebezpečí pro člověka.  Inovovaná protipožární hasicí koule je dodávána ve vakuovaném obalu. V tomto obalu může být i instalována, její reakční schopnost tím není ovlivněna. Další inovací je lokalizace popisů na tělese koule do českého a anglického jazyka.
  Protipožární hasicí koule má uvnitř speciálního obalu vysoce účinnou hasicí práškovou směs FUREX 770 a směs pro iniciaci mžikového rozptylu prášku při zahřátí ohněm. Při kontaktu s otevřeným ohněm se sama aktivuje, zazní varovný zvukový signál, ochranný obal koule praskne a uvolněná hasicí prášková směs uhasí vznikající požár na ploše s rozlohou 8 – 10 m2. Varovný zvukový signál 120 dB navíc upoutá pozornost okolí. Rozptyl prášku je zcela bezpečný pro okolí i předměty v něm.

  Protipožární hasicí kouli je možné umístit kdekoliv, nejúčinnější je instalace nad místa, kde je zvýšené riziko požáru. Příkladem mohou být spotřebiče s otevřeným ohněm, krby, sporáky v kuchyni, kotle v kotelně, místa kde může dojít k samovznícení, technologické procesy s vysokým rizikem požáru, garáže, sklady, kanceláře, hotelové místnosti, čerpací stanice, lodě, zemědělské zařítení a stroje, seníky, lakovny, svařovny, sklady hořlavých materiálů, pracoviště s otevřeným ohněm, apod.

  Výhody: automatické hašení práškem je velkou předností výrobku. Možnost vhodit kouli do ohniska vznikajícího požáru ze vzdálenosti, při které nedochází k ohrožení teplem nebo kouřem, je v mnoha případech velmi užitečná.

  Je ověřeno, že pokud bylo automatické hasicí zařízení použito při vznikajícím požáru v první etapě hoření, požár byl uhašen max. do 3 sekund. Rozptýlený prášek – hasicí médium FUREX 770 – uhasil plameny v okruhu 8 až 10 m2 a nedošlo k rozvinutí požáru do druhé etapy hoření ani následnému vznícení.

  Pokud je protipožární hasicí koule dobře umístěna, je vznikající požár automaticky uhašen v zárodku.

  Při použití u rozvinutého požáru (delší doba hoření, zasažena větší plocha místnosti) hasicí koule výrazně sníží teplotu a intenzitu hoření. To je významné pro další hašení jinými ručními přístroji, evakuaci osob i hašení po příjezdu profesionálních hasičů z hlediska následných škod.
  Protipožární hasicí koule zabezpečí uhašení počátků požáru. Rozloha chráněného místa je do 8 – 10 m2. Pro větší rozlohy je žádoucí použít více koulí. Garantovaná použitelnost 5 let.

  PRODEJ POUZE OSOBÁM, KTERÉ POTVRDÍ, ŽE JSOU STARŠÍ 18 LET.

  Balení obsahuje
  • 1 ks (automatický hasicí prostředek)
  • držák
  • šroubky s hmoždinkami

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: